Jak velký vliv mají potraviny na vaše hubnutí?

Hubnutí není snadnou věcí. Pokud víte, jak na to, může se to zdát být jednoduché. Ale teroeie je jednoduší než praxe. Budete potřebovat hodně pevnou vůli a síly, abyste zvládli omezení, které hubnutí přináší. Hubnutí je vždy spjaté i s určitým omezením.

Pokud chcete, aby vám hubnutí šlo dobře, měli byste zařadit do svého života pravidelný pohyb. Pohybem spalujete kalorie a dostanete se do kalorického deficitu. Ten je důležitý, jelikož když budete v kalorickém deficitu, tak budete hubnout. Jedná se jednoduchou kalkulaci, která bude vždy fungovat.

váha

A co strava? Jistě, pokud chcete hubnout bude muset dojít i k úpravě stravy. Strava je totiž klíčem k úspěchu, pokud se jedná o hubnutí. Jsou určité potraviny, které vám ale mohou hubnutí usnadnit. Základem je, vyhnout se vysoce kalorickým potravinám. To jsou například smažené potraviny, sladkosti plné bílého cukru nebo slazené limonády.

Místo slazených limonád byste měli zvolit jiné nápoje. Pitný režim je důležitý. Měli byste vypít 2–3 litry tekutin denně. Ideální je třeba čistá voda, která vám pomůže zbavit se přebytečné vody, která se drží ve vašem těle. Ideální jsou také čaje. Třeba zelený čaj na hubnutí je úplně ideální.

zelený čaj

Potraviny, které vám mohou pomoci, jsou ty, které mají v sobě plno bílkovin. Bílkoviny se nacházejí zejména v mase, rybách, mléčných výrobcích, luštěninách. Bílkoviny mají totiž vysoký sytící efekt, takže pokud si dáte jídlo plné bílkovin, vydržíte déle sytí, což potřebujete.

Nezapomínejte také na ovoce a zeleninu. Zelenina má málo kalorií, obsahuje hodně vody, vitamínů a minerálů, což všechno potřebujete. Díky nízkému obsahu kalorií byste je měli konzumovat ke každému jídlu. Pak vás více zasytí, ale přijmete minimum kalorií. Ovoce sice obsahuje více kalorií, a také nějaké cukry, ale stále je to daleko lepší volba než například sladká čokoládová tyčinka.