Chcete mít svou s.r.o?

Je jasné, že nám lidem peníze obvykle nespadnou jenom tak samy do klína. Když je chceme mít, musíme si je vydělat. A vyděláváme si je pochopitelně nějakou tou prací. Někdy se necháme zaměstnat a někdy se rovnou pustíme do svého vlastního byznysu. To podle toho, jaké máme podmínky a na co si spíše troufáme. Protože obojí má své výhody i nevýhody. Kdo se nechá zaměstnat, musí počítat s tím, že bude dělat jenom to, co se po něm bude vyžadovat, bude muset akceptovat požadavky svých nadřízených a výplata pak třeba nebude stát za moc. A kdo chce podnikat, ten je pro změnu svým vlastním pánem, což je příjemné, jenže současně nemá nikdy nic jisté. A ještě k tomu si takový podnikatel musí pořídit a pak spravovat svou vlastní firmu.

lidé v kanceláři

A jak se taková firma zakládá? Pokud jste tak ještě nikdy nečinili, možná o tom nemáte ani potuchy. A když si pak chcete založit tu svoji, abyste mohli také podnikat, nevíte kudy kam. Zmatkujete, děláte chyby a zbytečně si tím komplikujete život. Jenže co se dá dělat? Bez firmy se podnikat nedá, a tak se tato prostě musí založit. A musí se tedy zvládnout všechny ty úřední a nejen úřední záležitosti.

Což o to, těmto povinnostem se nikdo, kdo zakládá firmu, nevyhne. To se nedá nic dělat. Ale ono to nemusí být zase až tak nepříjemné. Protože je možnost si to usnadnit. Nikdo přece neříká, že si naši firmu musíme nevyhnutelně zakládat zrovna my sami. A proč by to tedy za nás neudělal někdo jiný?

kancelářské razítko

Na rozdíl od nás, kteří zakládání firem moc nebo třeba ani trochu nerozumíme, jsou tu přece i ti, kdo dokonale ví, jak na to. A tak je také možné zajímat se o ně a jimi nabízený prodej sro. Ano, jsou tu nejen tací jako my, kdo potřebují svoji firmu, ale nemají ji, ale i pravé opaky, tedy ti, kdo už předem založili celou řadu společností s ručením omezeným, které nevyužívají. A které mají připravené k tomu, aby je prodali zájemcům. A nám tak klidně stačí si jen takovou hotovou s.r.o. koupit.