Co kolem pozemku


V naší současnosti se hodně diskutuje o změnách mysliveckého zákona. Má se totiž nějak upravit možnost vlastníků lesů nad padesát hektarů. Což v praxi znamená, že si tam mohou udělat něco jako oboru a tím pádem si to celé také oplotit. Vejít tam poté, to už bude na riziku toho, kdo tam vleze jednou to bude soukromý prostor a je to totéž, jako byste vešli na zahradu bez svolení. Pokud vás tam pokouše pes, je to vaše chyba a ne toho, kdo tam psa na volno má. Alespoň tak nějak si to ve vládě představují. My nebudeme nahlížet do budoucnosti a předpovídat, jak to dopadne, ale podíváme se spíše na to, že si budou moci pozemek oplotit.

dřevěný plot

Kolem domu i kolem zahrádky u něj, stejně jako v oboře možno používat spousty druhů plotů. V oboře to bude nejspíše dřevěný, nebo kombinace s drátem. Okolo domu to však může být plot betonový, nebo zděný. Ať je jakýkoli, každý má své klady a své zápory. Možno tyto materiály také kombinovat. Jak řečeno, je pouze na majiteli, co zvolí. Pokud to bude dřevo, musí tak nějak počítat s tím, že jej bude muset nějakým způsobem ošetřovat, aby nechytalo plísně nebo jiné neřesti dřeva. A ani tak nevydrží věčnost.

Proto se většinou volá drát, nebo železo a tím se životnost prodlužuje. Ovšem aby to nějak vypadalo, je třeba jej čas od času odrezit na místech kde je to potřeba a znova natřít. Jak podkladovou barvou, tak tou vrchní. Opět to chce čas a peníze stejně jako v případě plotu dřevěného.

železný plot

Pravým opakem toho jsou betonové ploty, které nepotřebují vůbec nic. Prostě vám takový plot firma postaví a máte pokoj tak na sto až tři sta let. Betonový plot totiž odolává povětrnostním vlivům opravdu hodně dlouho. Proto se tyto ploty nyní hodně volí, a tedy i používají. Vy můžete volit celoplošný, přes který k vám nikdo nevidí, nebo nějaký, přes který se můžete chlubit hezkou zahrádkou.