Do čeho oblékat miminko

Před narozením dítěte rodiče přemýšlí co by nemělo chybět v jeho výbavičce. Je jasné že by v ní neměly chybět přebalovací potřeby a také oblečení. Jenže u oblečení nastává ten problém, že výrobců dětského oblečení je opravdu hodně. Módní trendy se nevyskytují jen v oblečení pro dospělé, ale také v oblečení pro nejmenší. A zejména maminky by nejraději kupovaly drahé značky. Je potřeba si uvědomit že drahé nerovná se automaticky nejkvalitnější. Kvalitní oblečení pro miminka seženete i bez značky za lepší cenu a hlavně ve velmi dobré kvalitě.

děti oblečení

Jaké oblečení nekupovat?
V současné době jsou poměrně módní aplikace na prodej zboží z Číny, kde uvidíte na fotkách spousty krásného dětského oblečení. Bohužel jak všichni tušíme, realita se velmi často diametrálně liší od obrázků nabízeného zboží. Místo jemné bavlněné plenky nám přijde doslova struhadlo, kterým by se rozhodně miminko utírat nemělo. Pokud se rozhodnete že něco pro své dvě koupíte ze zahraničí, určitě se dívejte na recenze. Nejlepší je nakupovat u místních obchodníků. Oblečení z podobných aplikací je často nepoužitelné, protože škrábe už při tuhém dotyku. A pokud škrábe vás jako dospělého, jak by v něm bylo miminku?

Pro jemnou dětskou pokožku jsou nejlepší kousky z mušelínu, 100% bavlny a bambusu. Oblečení by nemělo obsahovat žádné příměsi minimálně v prvním půl roce života. Čím jemnější látka, tím lépe. Faktem je že jemnou dětskou pokožku poškrábe umělá látka, a proto byste takové oblečení používat neměli.

miminko novorozenec

Není třeba kupovat značkové oblečení
Malé děti mají velkou spotřebu oblečení. Nejen rostou, ale také si oblečení postupem věku zašpiní nebo roztrhnou. Proto je lepší kupovat kvalitní ale levné oblečení, které se nevytahá a bude hezké i pro dalšího sourozence. Ani u značkového oblečení už dnes nemáte zaručeno že bude tak kvalitní jak výrobce tvrdí.