Krejčí a panna

Předpokládám, že víte, co je to krejčovská panna. Krejčovská panna je to, co používají krejčí anebo švadleny, když potřebují třeba navrhnout nějaké oblečení. Ale krejčovskou pannu používají také špičkoví módní návrháři. A možná se to zdá nemožné, tak právě krejčovskou pannu používají úplně chudí krejčí, ale také úplně špičkoví módní návrháři. Bez krejčovské panny se opravdu nikdo neobejde. Vzpomínám si, když jsme u své staré tety také jako my děti našly krejčovskou pannu. Byla taková stará a měkká a neměla ruce a nohy. Bylo to jenom takové torzo těla, které bylo právě na velké dřevěné tyči, aby na konci té dřevěné tyče to vypadalo jako věšák. Mělo to takové tři nohy, aby krejčovská panna také sama dokázala stát.

Krejčí je důležitý.

Musím uznat, že mě tato krejčovská panna uchvátila, také zároveň byla taková strašidelná. Bylo mi v té době jedenáct let, takže jistě víte, že takové dítě si ještě představuje různé horory. Bylo to velice nebezpečné. Tedy alespoň pro mě. Celá panna byla měkce vycpaná a byla potažená takovou látkou, což si myslím, že tehdy byl asi brokát. Podle mého názoru ta krejčovská panna musela být drahá a potom v té době, kdy mi babička řekla, že tato krejčovská panna je stará přes třicet let, tak by také měla určitě vysokou cenu. Proto jsem v dospělosti tuto krejčovskou pannu nafotila a dala jsem ji na internet.

Krejčovina mě baví.

Ani mi nebudete věřit, že mi za tuto krejčovskou pannu nabízeli padesát tisíc korun. Za takovou starou, místy ožralou od molů. Ale bylo to velice historické. Protože později jsem se dozvěděla od jednoho pána, že tato krejčovská panna se vyráběla v roce devatenáct set dvacet. Takže už jsem věděla, proč je na to krejčovská panna tak moc drahá. Protože samozřejmě se už prostě nevyrobí. Už jí nikdo nevyrobí, když se vyráběla v takovým roce. Proto si myslím, že není radno vyhazovat ihned staré věci, protože i staré věci, které na první pohled vypadají všedně a škaredě, tak také mohou mít velikou cenu. A pro někoho dokonce i citovou vazbu.