Střecha nad hlavou je důležitá


Každý má jiné představy o bydlení. Někdo touží po menším bytě, někdo potřebuje velký dům. Výběr bydlení se vždycky odvíjel od potřeb a preferencí https://cvvm.soc.cas.cz/cz/tiskove-zpravy/politicke/volby-a-strany/4451-preference-prezidentskych-kandidatu-v-rijnu-2017 jednotlivců a jejich rodin. Jenže v posledních letech se lidé zbláznili, a vyhnali ceny nemovitostí na maximum. Moc tomu nepomohly ani banky, které značně ztížily podmínky pro získání hypotéky, a které zdražily úrokové sazby. Bydlení se tak rázem stalo luxusní komoditou, kterou si může dnes dovolit jen málokdo. Přitom často se stává, že platby za splátku hypotéky jsou srovnatelné s platbou nájemného.

uzavření smlouvy

Aby nikdo nestrádal hypoteka-bez-registru a měl střechu nad hlavou, musí volit leckdy bydlení které vůbec neodpovídá tomu co by člověk chtěl. I co se týče výstavby, jsou značně omezené možnosti volby bydlení. Developeři staví často nekvalitní stavby, o čemž vznikla celá řada reportáží. Ani takové byty ale nejsou cenově příliš dostupné. V nabídkách najdeme nejčastěji 2kk, což jsou byty tak akorát pro dva dospělé nebo jednoho dospělého a dítě. Je problém sehnat dostatečně velký byt, který bude dostatečně velký, na dobrém místě a hlavně v dobrém stavu. Když si projdete inzeráty, uvidíte, že v nabídce jsou spousty bytů, které jsou staré a zanedbané, a přesto za jejich pronájem chtějí majitelé doslova majlant.

peníze bydlení

Pokud se ani tak nechcete vzdát snu o vlastním bytě či domě, čeká vás zařizování hypotéky, pokud nemáte jiné příjmy – například z dědictví. Získat ji dnes není vůbec snadné, a tak je často zázrak když se to podaří. Pro banky je stěžejní aby jim klienti spláceli své závazky, a proto hypotéku nezíská každý. Je logické že banky se tak chrání proti tomu že budou muset prodávat nesplácenou nemovitost, ale na druhé straně i za nájem se platit musí. Jenže jsou i tací, kteří jej platit přestanou, a majitel bytu má pak obrovský problém je dostat pryč. Jestli jste hypotéku nezískali, můžete si zjistit podmínky u nebankovních společností, ale vždycky je nejlepší využít služby nezávislého finančního poradce.