Zdravé zuby jsou důležité


Péče o zuby se učí od útlého věku, kdy by rodiče měli důsledně dbát na to, aby si děti čistily zuby každý den. Nejprve musí rodiče zuby čistit už od narození, protože to dítě samo nezvládne, ale postupem času by se to mělo naučit samo. I v kojeneckém věku by se měly čistit dásně, stačí jemně přejet speciálním jiným kartáčkem na prstu, aby se na dásních neusazovaly bakterie, které způsobují vznik zubních kazů. Zubní kazy patří mezi nejčastější potíže se zuby, kterými trpí nejen dospělí, ale i spousta dětí.

zubní nástroje

Čištění zubů musí být kvalitní
Nestačí zuby jen párkrát přejet kartáčkem, ale je nutné je čistit dostatečně dlouho. Musí se vyčistit celé plochy zubů ze všech stran, a je potřeba je dočistit

  1. mezizubním kartáčkem nebo
  2. zubní nití.

A na čištění mezizubních prostor většina dospělých zapomíná. Přitom právě v těchto místech je počet kazů nejvyšší. Usazený zubní plak začne napadat zub, a po čase ho může celý zničit. Je potom těžké najít zubního lékaře, který do péče pacienty přijme. Dětských zubních lékařů už je dnes jako šafránu, a tak děti ošetřují zubní lékaři pro dospělé, ovšem značná část populace nemá své stálého zubaře. Je jich totiž zoufale málo a situace se hned tak nejlepší.

bílý úsměv

Abyste vy i vaše děti měli zuby zdravé a bez potíží, je potřeba chodit na pravidelné preventivní prohlídky, kde se případně seznámíte i se správnou technikou čištění zubů. Pravidelnost a pečlivost při čištění je klíčem ke zdravým zubům. Naše stomatologie Praha má zatím volné kapacity, a tak se můžete zaregistrovat u nás. Nabízíme běžnou péči jako trhání zubů, ošetřování kazů a kanálků, provádíme nasazování fazet i implantátů, a pokud budete mít zuby v pořádku, můžete si je u nás nechat i vybělit.

Ošetřujeme dospělé i děti, takže pokud víte že máte mezery v čištění, objednejte se na vstupní konzultaci a vyšetření.