Do pohody i nepohody


Pokud si zrovna začnete vybírat psa, měli byste si být jisti tím, že vybíráte podle všech aspektů. Výběr psa není výběr kusu nábytku. Psa jen tak nevyměníte, podle plemene žije 8-20 let, takže je to závazek na opravdu dlouhé roky. Pes je živý tvor a není dobré ho dávat pryč jen proto, že jste si vybrali špatně a nebo už ho nechcete.

pes akita

Jak vybrat psa
Jedna ze základních otázek které si musíte zodpovědět je, k čemu chcete psa. Chcete po něm aby vám pomáhal zahánět ovce? Nebo potřebujete ostrého hlídače odlehlého domu? Chcete psa pro děti? Každé plemeno je vhodné k něčemu jinému. Zároveň musíte zvážit svoje finanční možnosti a také kolik času můžete psovi věnovat. Jsou totiž plemena, která vám nedostatek pohybu a společně stráveného času spočítají třeba roztrhanou sedačkou.

Jedním z ideálních psů i pro začátečníky a do rodin s dětmi je akita inu. I když toto plemeno moc lidí nezná, je to přátelský a skvělý pes, který nevyžaduje spoustu času ani aktivit. Jestli máte malé děti a hledáte psa, který je vhodný právě k nim, je akita skvělá volba.

akita inu

Jistě vás zajímá kde akitu koupit. Jen třeba kupovat jen psy s průkazem původu od chovatelské stanice, protože jedině tak se podaří za nějakou dobu vymýtit množírny. Psi s průkazem původu mají zaručeno, že jsou zdraví a nemají žádné zdravotní problémy, které by vás stály spoustu peněz navíc a které by mohly výrazně zkrátit život psa. Jestli vás akita zaujala, jistě vás bude zajímat i jaká je za akita inu cena. Sledujte náš web, kde se pravidelně můžete dívat na štěňata, která aktuálně máme v nabídce. U každého štěněte je cena různá v závislosti na barvě nebo předpokladech k chovu. Vyberte si u nás svého nového člena rodiny, který do vašeho života přinese spoustu radosti a krásných chvil, které spolu můžete strávit. Vsaďte na jistotu a vyberte si akitu – psa se skvělou povahou.