Když mužům schází testosteron


Ptáte se, kde sehnat testosteron? Na tuto otázku je jednoduchá odpověď: „No přece ve vlastním organismu“. Jen jej musíte nechat vytvořit a poskytnout k jeho tvorbě potřebné podmínky. A my bychom si o nich mohli něco povědět.

Životní styl – víte, oč měly generace našich předků jednodušší život? Možná vám připadá hloupé porovnávat středověk nebo epochu přelomu feudalismu a období počátku průmyslové revoluce se současností, kdy máme k dispozici auta, letadla a výpočetní techniku, ale jestliže se nad tím zamyslíte více do hloubky, zjistíte, že tehdy se lidé nestresovali tak, jako my dnes. Stres se stává moderní hrozbou a varují před ním i mnozí odborníci, kteří vás také upozorní na to, že byste měli nejen se stresem bojovat, ale užívat i vhodné bylinky, s nimiž se redukuje výskyt stresových hormonů a nastoluje opětovná hormonální rovnováha, což má právě velký význam i pro tvorbu testosteronu. Jinými slovy, čím méně stresu, tím více testosteronu.

nezdravé jídlo

Co si pokládáte na talíř – ve středověku a raném novověku se lidé také lépe stravovali, protože nebyli obklopeni fastfoodem, kolovými nápoji, rafinovaným cukrem a bílou moukou. Bohužel musíme konstatovat, mnoho výrobků, co se prodává běžně v supermarketech, nemá se zdravou výživou nic společného, a přesto je lidé nakupují a konzumují. Dávejte si pozor na to, co jíte, zařazujte do jídelníčku více luštěnin, ořechů, celozrnných obilovin, zeleniny a ovoce a přibrzděte kromě výše uvedených nezdravých potravin i s alkoholem a samozřejmě s cigaretami.

vliv stresu

Pohyb – víte, kolik hodin trávili lidé před staletími prací na poli s ručním nářadím? Kdyby vás někdo naráz vystavil takové námaze, zřejmě byste ulehli na lůžko ve schváceném stavu ještě tentýž den. Dnes jsme obklopeni stroji a nástroji, co usnadňují práci, a pokud nesportujete, trpíte nedostatkem pohybu, a ten je velmi potřebný k tvorbě testosteronu.