Jednorázové nebo látkové pleny?


Jednorázové pleny jsou zdánlivě levnější. Zdánlivě proto, že jeden kus koupíte zhruba od 3 Kč, ale je to dáno tím, že jsou plné chemikálií a plastů. A když si počítáte spotřebu za měsíc, vyjde vám poměrně vysoká částka. Průměrně miminko spotřebuje 10 plen denně, což je při nejlevnější variantě 30 Kč denně. Tedy zhruba tisíc korun měsíčně. A za tu cenu máte několik látkových plen. Ty jsou sice dražší, ale vydrží vám roky, a pak je můžete bez obav prodat.

jednorázová plenka

Látkové pleny jsou náročnější na údržbu, ale pokožka vašeho miminka za ně bude mnohem raději, protože na rozdíl od jednorázových plen ty látkové neobsahují chemikálie. Jsou vyrobeny jen z bavlny, mušelínu nebo bambusu, případně ze směsí těchto látek, takže jsou velmi jemné a hlavně prodyšné. Díky tomu nehrozí, že by způsobovaly opruzeniny. Ty jsou velmi bolestivé, a pokud se vám podaří jim předejít, je to jen dobře.

Látkové pleny pro miminko Delamedoplen jsou daleko lepší variantou nejen pro miminko, ale i pro přírodu. Nevytváří žádný zbytečný odpad, který by zatěžoval životní prostředí. Když jsou hodně znečištěné, jednoduše se namočí a poté vyperou. Používají se nejen na přebalování, ale i jako podložka na přebalování nebo při odříhnutí.

svrchní kalhotky

Co všechno je potřeba?
Rozhodli jste se že jim dáte šanci a doma budete používat látkové pleny? Můžete si koupit klasické čtvercové pleny, vkládací pleny a svrchní kalhotky. Na našem webu najdete spoustu informací o látkových plenách a také se naučíte je správně vázat. Nemusíte se bát, není to nic co byste nezvládli. Naše plenky jsou kvalitní a svrchní kalhotky u nás koupíte v mnoha barevných provedeních – pro kluky, holky i v neutrálních barvách. Dejte přírodě dárek v podobě snížení jednorázových odpadů, a používejte ekologické plenky, které jsou šetrné k vaší peněžence i k pokožce vašeho novorozeného miminka.