K čemu slouží rektifikační terče

Stavitelé se musí vyrovnávat s celou řadou nejrůznějších potíží. A to nejen při stavbě domu samotného, ale také při jeho úpravě. Jednou z těch typických je, když chceme mít u domu terasu v americkém stylu. Jistě, na obrázcích vypadá dobře, avšak to neznamená, že její stavba půjde stejně hladce.

Jednou z věcí, které je potřeba řešit, je nerovnost podkladu. Je totiž velmi nepravděpodobné, že máte pozemek hladký jako fotbalové hřiště. To však znamená, že jedna strana terasy bude výše než ta druhá, což není dobré nejen z konstrukčního hlediska, ale také z hlediska bezpečnosti a také odtoku vody.

klasický dům s terasou

Samozřejmě, většinou se část, na které bude terasa stát, pokusíme ještě před stavbou zarovnat. Jen málokdy však dosáhneme totální rovnosti, a to bez ohledu na to, jak moc se snažíme. Přesto je však potřeba, aby terasa byla kompletně rovná. Co s tím?

Zde můžeme použít rektifikační terče Quadrofixing. Jedná se v podstatě o jakýsi typ heveru, který lze zasunout pod sníženou stranu terasy a s jeho pomocí ji vyrovnat tak, aby byla dokonale rovná. Vzhledem k nastavitelné výšce navíc není nutné hledat přesně takový, který by tam pasoval.

posezení na terase

Jistě, můžeme se bát, že to nebude vypadat dobře. Pravdou však je, že konstrukce těchto terčů je taková, aby byly co nejméně nápadné. Pokud okolo terasy navíc necháte narůst trávu nebo tam hustě zasázíte květiny, bude dokonale skrytý a vše bude vypadat naprosto přirozeně.

Je tedy pochopitelné, že se jedná o poměrně oblíbené zařízení prakticky u všech stavitelů, zvláště u dřevostaveb, kde nejsou vykopány základy jako u klasického rodinného domu. Lze tak totiž snadno vyrovnat případné nerovnosti terénu, a to i pokud je objevíte až po dokončení stavby.

Pravda, valná většina z nás je nikdy nevyužije. Je však dobré o nich vědět, neboť nikdy netušíme, kdy se nám mohou hodit. I země totiž pracuje, a ta, která byla dnes rovná, může být za pár let zvrásněná, a to bude potřeba řešit.