Plánujete stěhování?


Už jste se někdy stěhovali?
Stěhování domácností je ještě jednoduché, daleko horší je stěhovat firmu nebo nějaký provoz, kde jsou rozměrné a těžké stroje. K takovému stěhování je nutné pozvat odbornou stěhovací firmu, která má k dispozici techniku, která dokáže přestěhovat i velké stroje. Při stěhování domácností většinou stačí mít k ruce rodinu a přátele, kteří vám pomohou všechno nacpat do krabic a hodnosti do auta. Jenže to někdy není možné a vy na to budete sami.

zabalená krabice

Před samotným stěhováním je dobré si roztřídit věci na ty, které budete stěhovat a na ty, které vyhodíte nebo někomu darujete. Mnohé stěhovací firmy mají k dispozici sklady a kontejnery, kam si věci můžete na nějaký čas uložit. I proto je lepší si zavolat na stěhování firmu, i když se stěhuje jen domácnost s pár lidmi. Věcí je nakonec opravdu hodně a zabere spoustu času všechno zabalit a převézt na nové místo.

stěhování gauče

Aby se nic nepoškodilo, je potřeba zajistit dostatek obalů. Chybět by vám neměly bublinkové folie, kam zabalíte křehké věci, jako je nádobí nebo třeba zrcadlo. Zapomenout byste neměli ani na dostatek lepících pásek. Jestli se ale necháte stěhovat od firmy, ti budou mít všechno k dispozici.

Stěhovat se nebudete, ale posíláte hodně balíčků?
Jestli podnikáte a odesíláte svoje zboží prostřednictvím přepravních služeb, potřebujete krabice k balení zásilek. Do krabic byste měli mít v záloze výplňový materiál do krabic, který zajistí obsah balíčku natolik dobře, že se nic nebude hýbat a tím zvýšíte šanci, že se balíček k adresátovi dostane bez jakékoliv újmy.
Přepravní společnosti mají občas problém doručit balíček bez poškození, proto je opravdu nutné ho dobře zabalit a nejlépe i pojistit jako křehké zboží. Pozor ale na to, že nestačí samotné pojištění. Pokud byste balíček jen postili a nezabalili byste ho dobře, nikdo vám škodu neuhradí.