Usnadněte si malování bytu


Představte si, že se rozhodnete překvapit zbytek rodiny – manželku s dětmi či rodiče nebo prarodiče tím, že vymalujete rodinný dům. Jestliže si důvěřujete, máte určité zkušenosti a dokážete si poradit i s obtížnějšími úkoly, mohli byste to zvládnout. Ze všeho nejdůležitější je váš záměr utajit, odeslat zbytek rodiny někam mimo objekt a dobře si rozfázovat jednotlivé části vašeho záměru.

malování domu

Odstraňování starého nátěru

Jestliže zjistíte, že bude zapotřebí odstranit starou malbu, počítejte s dvojnásobným časem a navíc se musíte postarat o zajištění prostor, které budou silně znečištěné starou malbou. Bude nutné pořídit bublinkovou fólii nebo podobné fólie na zakrytí oken, dveří, parapetů, svítidel atd.

Malování ve dvou vrstvách včetně stropu

Vymalovat bude zapotřebí ve dvou vrstvách, což je standard, a musíte to naplánovat tak, abyste to časově zvládli. Malba na penetrované stěny válečkem však půjde rychle a zdržením bude pouze označení linky pro odlišnou barvu stěn a stropu.

úklidové práce

Úklid

I přes velkou snahu udržet při malování maximální čistotu se vám stěží podaří zvládnout vše tak, že nebude nutné provést důkladný úklid. S tím by vám však mohla vypomoci úklidová firma. Úklid po malování cena je položka, co vás bude zajímat jako první, ale vzhledem k tomu, kolik ušetříte za malíře pokojů, to bude zanedbatelné. Mezitím načerpáte sílu a bude se vám snáze přemísťovat na své místo nábytek. Zbyde vám i čas na pořízení slavnostního občerstvení pro zbytek rodiny, který se vrací z dovolené, a jistě nebude očekávat krásně vymalovaný obývák s nádechem do oranžova, žluta nebo do modra přesně tak, jak jste si to kdysi s manželkou naplánovali, že necháte byt vymalovat někdy napřesrok.

Takováto překvapení významně upevňují dobré mezilidské vztahy a přátelství v rodinách i v partnerství, což je zvláště v dnešní složité době velmi prospěšné.